STABILIZOWANY TERMICZNIE KWAS HIALURONOWY

Wysokie stężenie kwasu hialuronowego i zróżnicowana masa cząsteczkowa (połowa kwasu o niskiej, a połowa o wysokiej masie cząsteczkowej) zapewniają wielokierunkowe działanie preparatu na skórę. Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej ściąga wodę do tkanek i silnie nawilża, natomiast o niskiej masie cząsteczkowej działa stymulująco, pobudza procesy regeneracyjne skóry (m.in. aktywuje fibroblasty do produkcji kolagenu) oraz poprawia ukrwienie i odżywienie skóry.

Dzięki termicznemu procesowi stabilizacji preparat ma trwałość nisko usieciowanego kwasu hialuronowego, co wydłuża czas jego oddziaływania na tkanki w stosunku do produktów niesieciowanych i niestabilizowanych. A przy tym nie zawiera substancji chemicznych (np. BDDE) stosowanych powszechnie do sieciowania kwasu hialuronowego w wypełniaczach, które mogą u niektórych osób wywierać działanie drażniące na skórę.

Kwas hialuronowy stabilizowany termicznie powoli i długotrwale uwalnia się z miejsca wstrzyknięcia i działa jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry. Zapewnia wielopoziomowy, dynamiczny remodeling tkanek, który w przeciwieństwie do wypełniaczy wolumetrycznych nie zmienia rysów i nie powiększa objętości twarzy, a co najważniejsze natychmiast nadaje skórze sprężystość, wygładza i wysmukla rysy.

DLA KOGO?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zredukować wiotkość skóry, poprawić jej napięcie i nawiżenie oraz wygładzić zmarszczki. Zabieg może być stosowany w różnych okolicach ciała: twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, brzucha, ramion, ud, kolan. Efekt działania Profhilo najsilniej będzie widoczny na szczupłej twarzy o cienkiej skórze.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Jest to zabieg mało inwazyjny, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedynie na kilka dni przed zabiegiem warto nie przyjmować aspiryny ani innych leków zwiększających ryzyko krwawienia (np. niesterydowe leki przeciwzapalne), aby zminimalizować prawdopodobieństwo powstania siniaczków.

PRZEBIEG ZABIEGu

Preparat wstrzykuje się płytko podskórnie w dziesięć specjalnie opracowanych punktów na twarzy (lub w innym obszarze zabiegowym). Jest to technika BAP – Beauty Aesthetic Points albo Bio Aesthetic Points. Punkty zostały wybrane w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji. Technika ta zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

Skóra w miejscu zabiegu jest dokładnie dezynfekowana. Preparat wstrzykuje się cienką igłą w wyznaczone punkty. Sam zabieg trwa krótko, ok. 20 minut. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, ponieważ wkłucia są mało odczuwalne i wywołują zaledwie minimalny dyskomfort, co wynika głównie z zastosowania techniki BAP, ale też z bardzo powolnego tempa wprowadzania preparatu pod skórę.

REKONWALESCENCJA I POSTĘPOWANIE POZABIEGOWE

Przez 1-2 doby po zabiegu w miejscach podania mogą być wyczuwalne depozyty kwasu. U osób bardzo szczupłych depozyty mogą być widoczne przez 1-2 doby jako niewielkie uniesienia skóry.

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Należy jednak wstrzymać się od:

  1. korzystania z sauny i basenu,
  2. brania gorących kąpieli,
  3. wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych,
  4. spożywania alkoholu.

ILOŚĆ POWTÓRZEŃ

W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi w odstępie 30 dni. W przypadku skóry bardziej wymagającej zalecane jest wykonanie trzeciego zabiegu po dwóch miesiącach od drugiego. Efekt utrzymuje się przez około rok, jednak aby nie malał z czasem, warto okresowo wykonywać zabiegi przypominające, najlepiej co pół roku.

zabieg wykonuje

Anna Bacewicz-Młynarkiewicz, lekarka medycyny estetycznej i rodzinnej w Gabinecie Medycyna i Estetyka w Warszawie