Gabinety Lekarskie Medycyna i Estetyka oferują zabiegi mezoterapii owłosionej skóry głowy celem poprawienia kondycji włosów. Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzaniu w skórę za pomocą iniekcji (czyli igłą) preparatów zawierających różnego rodzaju substancje odżywcze i pobudzające cebulki włosowe, między innymi:
1/ osocze bogatopłytkowe (PRP) lub fibryna bogatokomórkowa I-PRF
2/ formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego
DLA KOGO?
Zabiegi są przeznaczone dla wszystkich dorosłych osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Jeśli jednak problem utraty włosów jest nasilony, mezoterapia nie może być jedyną stosowaną procedurą. Pacjent wymaga wtedy diagnostyki i leczenia przez lekarza dermatologa, a zabiegi estetyczne są ich wartościowym uzupełnieniem.
EFEKTY TERAPII
Efektem terapii osoczem, fibryną lub preparatem peptydowo-hialuronowym jest pobudzenie wzrostu nowych kosmyków – szczególnie w fazie aktywnego wzrostu anagenu. Zabiegi pobudzają krążenie oraz stymulują i rewitalizują mieszki włosowe, przyspieszając odrost włosów. W efekcie kosmyki stają się grubsze, a fryzura pełna objętości.
Wskazania
Mezoterapię owłosionej skóry głowy stosujemy wspomagająco w terapii łysienia różnego typu, m.in.:
Przeciwwskazania
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Nie ma potrzeby specjalnego przygotowania. Jedynie na kilka dni przed zabiegiem warto powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i innych leków zwiększających ryzyko krwawienia (np. niesterydowe leki przeciwzapalne, w tym ibuprofen).
PRZEBIEG ZABIEGu
Bezpośrednio przed zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska, podczas której lekarz ustala, czy nie występują przeciwwskazania do zabiegu oraz informuje Pacjenta o przebiegu i efektach procedury oraz o potencjalnych działaniach niepożądanych. Zakładana jest i prowadzona dokumentacja medyczna.
Osocze, fibrynę i preparat peptydowo-hialuronowy wstrzykuje się igłą śródskórnie lub płytko podskórnie metodą mezoterapii (wielu nakłuć skóry). Zabieg trwa ok. 30 min.
Niestety owłosioną skórę głowy trudno jest skutecznie znieczulić i zabieg może być bolesny. Jeśli zdecydujemy się na znieczulenie kremem, warto wiedzieć, że jego część zawsze zatrzyma się na włosach i nie spenetruje do skóry tak dobrze, jak w okolicach gładkich. Kolejnym problemem jest dokładne oczyszczenie skóry z kremu przed nakłuwaniem, gdyż włosy utrudniają tą czynność. Dlatego sugerujemy, aby temu zabiegowi poddawać się bez znieczulenia. Ewentualnie u osób wrażliwych na ból możemy zastosować w okolicy zabiegowej aerozol ze środkiem znieczulającym, ale on również nie zapewni komfortu w 100%.
REKONWALESCENCJA
Bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscach podania preparatu lub niewielki świąd. Zmiany te ustępują w ciągu kilku – kilkunastu godzin. Wykonywanie zabiegu metodą wielu nakłuć igłą wiąże się z ryzykiem powstania siniaczków, które wchłaniają się przez kilka dni (3-7). Na szczęście w praktyce zdarzają się bardzo rzadko, a ponadto w okolicy owłosionej skóry głowy nie są widoczne, gdyż przykrywają je włosy.
ZALECENIA POZABIEGOWE
zabieg wykonuje
Anna Bacewicz-Młynarkiewicz, lekarka medycyny estetycznej i rodzinnej.