botoks-toksyna-botulinowa-zabiegi

Toksyna botulinowa – zabiegi i jej zastosowanie w medycynie

Toksyny botulinowa jest białkiem pozyskiwanym z beztlenowej bakterii Clostridium botulinum, wytwarzanym do celów medycznych w warunkach laboratoryjnych.

Toksyna botulinowa zanim znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej, była już stosowana w leczeniu oraz wspomaganiu leczenia chorób i schorzeń w okulistyce oraz neurologii. Stosuje się ją w leczeniu zeza, dystonii, bruksizmu, w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego, po urazach mózgu i rdzenia kręgowego, chorobie Huntingtona i Parkinsona, a także w leczeniu migreny i nadmiernej potliwości.

Od lat 90 ubiegłego wieku stosuje się ją z powodzeniem w celu poprawienia urody i wyglądu skóry.

Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej jest najczęściej wykorzystywany do redukcji zmarszczek mimicznych twarzy. Jego działanie polega na rozluźnianiu mięśni odpowiadających za powstawanie zmarszczek takich jak: kurze łapki, zmarszczki poziome i pionowe czoła, wokół ust oraz brody. Zabiegi z jej wykorzystaniem są całkowicie bezpieczne i prawie bezbolesne. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po 2-4 dniach, natomiast na ostateczny rezultat trzeba poczekać 8-10 dni.

Dzięki toksynie botulinowej można zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek oraz pogłębianiu się już istniejących.

W naszym gabinecie medycyny estetycznej stosujemy najwyższej klasy preparaty toksyny botulinowej typu A, które są zarejestrowane jako leki, dlatego są dostępne wyłącznie na zamówienie lekarza lub na receptę. Są w pełni bezpieczne i gruntownie przebadane. Zabiegi wykonywane są przez lekarza specjalistę w komfortowych warunkach z zachowaniem niezbędnych procedur bezpieczeństwa.

Dołącz do grona Naszych zadowolonych Pacjentów i umów sią na konsultację.