Peelingi medyczne

Jesień to dobry czas na peelingi medyczne

Okres jesienny to idealny czas do przeprowadzenia peelingów medycznych i odświeżenia skóry po lecie, kiedy narażana była w większym stopniu na działanie słońca i wiatru. Pod wpływem promieniowania UV w okresie letnim skóra w obszarach częściej eksponowanych ulega wysuszeniu i mogą pojawić się różnego rodzaju uszkodzenia posłoneczne, które uwidocznią się dopiero, gdy zaczyna znikać wakacyjna opalenizna. Wiąże się to rownież z utratą elastycznośc, pojawieniem się drobnych zmarszczek oraz utrwaleniem i pogłębieniem się już istniejących, a także poszerzeniem naczyń krwionośnych.

Peelingi medyczne (chemiczne) wykonane w gabinecie medycyny estetycznej to długotrwała stymulacja skóry do odtwarzania włókien kolagenowych, poprawy elastyczności oraz złuszczanie rozłożone w dłuższym okresie czasu. W porównaniu do domowych sposobów działają w głębokich warstwach skóry, sprawdzając się doskonale w leczeniu płytkich blizn, przebarwień, trądziku, nadmiernego łojotoku oraz drobnych zmarszczek. Peelingi medyczne można podzielić w zależności od głębokości wnikania na powierzchowne, o umiarkowanej głębokości oraz głębokie.

W ramach zabiegów z użyciem peelingów chemicznych stosuje się:

Enerpeel JR (roztwór Jesnera zawierający: kwas salicylowy 15%, kwas mlekowy 20%, Rezorcynol 14%)
Enerpeel TCA strong (peeling trójchlorooctowy 40%) – silny peeling stosowany miejscowo wyłącznie na okolicę zmienioną chorobowo (np. przebarwienie, blizna)
Enerpeel EL (roztwór przeznaczony do delikatnych okolic oczu i ust, zawierający kwas trójchlorooctowy 3,75% oraz kwas mlekowy 15%)
Enerpeel Hands ( roztwór przeznaczony do zabiegów na skórze dłoni, zawierający kwas trójchlorooctowy 20% oraz kwas mlekowy 10%)
Enerpeel Neck (roztwór przeznaczony do zabiegów w okolicy szyi i dekoltu, zawierający kwas pirogronowy 30% oraz kwas mlekowy 5%)
Enerpeel SA 30% – dla skóry trądzikowej
Enerpeel TCA-LP
Enerpeel PA

Zabiegi przy wykorzystaniu peelingów medycznych pobudzają skórę do odnowy, stymulując regenerację włókien kolagenowych.