Jak wygładzić blizny po trądziku

Blizny potrądzikowe oraz przebarwienia to nie tylko problem, który dotyczy nastolatków. Na wskutek zaniedbań w wieku mlodzieńczym cera trądzikowa i pozostałe blizny potrądzikowe nadal pozostają dużym utrapieniem juz wieku dojrzałym. Konslutacja medyczna oraz dobór odpowiednich zabiegów pomoże skutecznie zredukować widoczne na skórze zmiany i ograniczy powstawanie nowych. Leczenie tej przypadłości jest niezwykle żmudne i trudne, najczęściej wymaga połączenia kilku metod.

Najbardziej efektywne sposoby usuwania blizn po trądziku oraz przebarwień stosowane w medycyny estetycznej: 

KWAS HIALURONOWY – metoda polega na usuwaniu blizn po trądziku poprzez wypełnienie istniejących ubytków specjalnie wzmocnionym usieciowanym kwasem hialuronowym, który wraz z elastyną i kolagenem decyduje o sprężystości oraz elastyczności skóry.

LASEROTERAPIA – nie tylko skutecznie może redukować blizny potrądzikowe, ale również efektywnie zatrzymuje resztkowe stany zapalne w obrębie skóry, poprzez inicjowanie mechanizmów immunologicznych. Prowadzi do usunięcia zewnętrznych warstw skóry, przez co wyeliminowane zostają przerosty, nierówności i przebarwienia powstałe na podłożu zapalnym. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu, który odpowiada za przebudowę skóry oraz poprawia jej ukrwienie.

DERMAPEN – MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA – zwana również mikronakłuwaniem, polegająca na wykonaniu wielu małych nakłuć skóry przy pomocy specjalnego urządzenia. Przez powstałe w ten sposób mikrootwory wprowadza się w głąb skóry, punkt po punkcie, substancje lecznicze oraz odżywcze, w skład których wchodzą między innymi witaminy A, C, E, peptydy oraz kwas hialuronowy. Najlepsze rezultaty uzyskuje są po wykonaniu kilku procedur, których ilość uzależniona jest stanu skóry i dobierana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.