wiotkosc-skory-szyi

Piękno w każdym wieku – zadbaj o skórę szyi

Być może dla niektórych osób będzie zaskoczeniem informacja, że szyję trudniej jest odmłodzić niż twarz. Nie dość, że mamy do dyspozycji mniej technik zabiegowych, to jeszcze stosujemy słabsze parametry zabiegów i musimy wykonać więcej powtórzeń. Dlatego, jeśli komuś zależy, aby szyja wyglądała młodo, powinien wcześnie zacząć o nią dbać.

Szyja starzeje się inaczej niż twarz. Mała liczba gruczołów łojowych w tej okolicy powoduje, że szyja szybciej ulega przesuszeniu i trudniej się regeneruje, dlatego bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja oraz nawilżanie.

Głównymi problemami szyi są utrata jędrności skóry, która staje się cienka i wiotka oraz zmiany w mięśniu zwanym platyzmą, leżącym płytko pod skórą i pokrywającym szyję. W efekcie u jednych osób pojawiają się charakterystyczne poziome zmarszczki, zwane obręczami Wenus, a u innych tzw. indycza szyja, czyli luźna, pomarszczona skóra pod szyją, obwisła po bokach. Ponadto niektórzy borykają się z problemem tzw. poikilodermii – stanem skóry charakteryzującym się jednoczesnym występowaniem rumienia, poszerzonych naczynek krwionośnych, przebarwień i odbarwień. Przyczyną poikilodermii jest interakcja pomiędzy promieniowaniem UV i stosowanymi przez Pacjenta różnymi substancjami fotouczulającymi, takimi jak kosmetyki, perfumy, tabletki hormonalne lub inne leki.

Spośród zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna dla odmłodzenia szyi, proponujemy:

  1. LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY – silnie działający zabieg odmładzający, wymaga okresu rekonwalescencji, wykonujemy go w okresie jesienno-zimowym, gdyż przeciwwskazana jest ekspozycja na promieniowanie UV w okresie okołozabiegowym. Wymagane są 2-3 powtórzenia w odstępach 6-8 tygodniowych.
  2. LASER FRAKCYJNY NIEABLACYJNY – jego dużymi zaletami są brak okresu rekonwalescencji oraz możliwość wykonywania latem, pod warunkiem unikania ekspozycji na słońce. Zwykle wykonujemy serię 4 powtórzeń co 2-3 tygodnie
  3. Dye-VL (IPL) – terapia światłem redukująca rumień, przebarwienia i odmładzająca skórę, wykonujemy tylko w okresie jesienno-zimowym, zwykle potrzeba 4-6 powtórzeń.
  4. TOKSYNA BOTULINOWA – redukuje zmarszczki związane z nadmiernym napięciem mięśnia szyi platyzmą.
  5. MEZOTEREPIA IGŁOWA – nawilża i odświeża skórę, jako jedyny zabieg wystarczająca jest tylko u osób młodych jako profilaktyka starzenia.
  6. BIOSTYMULATORY TKANKOWE – mocniej działające substancje, których celem jest poprawa jakości macierzy zewnątrzkomórkowej i pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Należy tu cała gama preparatów, np. stabilizowany termicznie kwas hialuronowy, polinukleotydy, aminokwasy (budulec kolagenu), kwas bursztynowy, kolagen.
  7. ZABIEGI AUTOLOGICZNE – osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatokomórkowa, fibryna strukturalna są pozyskiwane z krwi Pacjenta i są bogatym źródłem czynników wzrostu (zawartych w płytkach krwi), które stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.
  8. PEELINGI CHEMICZNE – wyrównują koloryt i zwiększają napięcie skóry, sprawiają, że  odzyskuje ona młodzieńczy blask, miękkość i aksamitny wygląd. Są nadal jednymi z częściej wykonywanych procedur w medycynie estetycznej.


Wyboru najbardziej odpowiedniego dla Ciebie zabiegu, dopasowanego do potrzeb Twojej skóry, dokonamy wspólnie podczas konsultacji lekarskiej. Zapraszamy na wizytę.