leczenie-nadpotliwosci

Pokonaj nadmierną potliwość i odzyskaj pewność siebie

Nadmierna potliwość (hiperhydroza) jest uciążliwym i nieprzyjemnym problemem, który dotyczy wielu osób niezależnie od wieku i płci. Polega na wydzielaniu przez organizm nadmiernych ilości potu nieadekwatnie do temperatury otoczenia lub poziomu wysiłku fizycznego. Najczęściej problem dotyczy okolic pach, dłoni,  stóp i czoła, jednak bardzo rzadko wszystkich wymienionych miejsc jednocześnie. Jest przyczyną dużego dyskomfortu, a w niektórych przypadkach znacząco obniża jakość życia.

Nadmierna potliwość jest częstym problemem ludzi aktywnych, żyjących w ciągłym pośpiechu i pod wpływem stresu. Mokre dłonie czy krople potu na czole utrudniają codzienne funkcjonowanie, zarówno w życiu zawodowym i prywatnym, i mogą obniżać poczucie pewności siebie.

Istnieją jednak metody leczenia, które pomagają rozwiązać ten problem, w tym zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa blokuje sygnały nerwowe pobudzające gruczoły potowe, co powoduje zmniejszenie produkcji potu. Zabieg z toksyną botulinową jest skuteczny i bezpieczny, a efekty utrzymują się do 6 miesięcy. Pacjenci już po kilku dniach zauważają zmniejszenie wydzielania potu w obszarach poddanych leczeniu.

Przed zabiegiem lekarz specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny. Określa dokładnie obszar ciała dotknięty nadmierną potliwością, wyklucza ewentualne przeciwwskazania oraz dobiera odpowiednią dawkę preparatu. Ponadto ustala odstępy czasowe między kolejnymi zabiegami w celu uzyskania oczekiwanych efektów.

Zabieg wykonywany jest przy miejscowym znieczuleniu i polega na punktowym ostrzykiwaniu niewielką ilością preparatu miejsc o zwiększonej potliwości przy użyciu bardzo cienkiej igły. Trwa on zwykle około 30-45 minut, nie wliczając czasu potrzebnego na wykonanie próby jodowej i znieczulenie.

Ważne jest, aby w ciągu kilku dni po zabiegu unikać intensywnego wysiłku fizycznego, nie korzystać z basenu, sauny, siłowni oraz unikać ekspozycji na słońce, a także zachować szczególną higienę miejsc poddanych zabiegowi. 

Szczegółowe informacje na temat zabiegu.